/Files/images/много-етная-семья-с-много-етей-35705101.jpg

Багатодітна сім'я - це сім'я, у якій виховується троє і більше малюків.

З 1 січня набув чинності Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей”, згідно якого багатодітним сім’ям встановлено право на пільги з оплати житлово-комунальних послуг і послуг зв’язку, а дітям з багатодітних сімей – на безоплатний проїзд транспортом.

ЖКГ

1. Багатодітним сім'ям існує 50% знижка на оплату квартплати, опалення, передбачених законодавством України (21 квадратний метр на кожного з сім'ї).

2. 50% знижка на всі комунальні послуги (газ, вода, світло).

3. Якщо в квартирі немає центрального опалення, також 50% знижка на вартість палива.

Телефон

Багатодітна родина має 50% знижку на плату за користування квартирним телефоном. А якщо телефону немає, то вне черги вам повинні його встановити.

Проїзд для дітей з багатодітної сім'ї

Діти з багатодітних родин мають право безкоштовно їздити в усіх видах міського транспорту (таксі не входить). А також у водному та залізничному транспорті, автобусах і маршрутках, незалежно від відстані.

Охорона здоров'я

Малюки з багатодітних сімей мають право на:

• безкоштовне оздоровлення та відпочинок за Законом України «Про відпочинок та оздоровлення дітей»;

• безкоштовні ліки за призначенням лікаря;

• на поза чергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках, госпіталізації;

• щорічне обстеження медичне, диспансеризацію, а також на повну компенсацію витрат на зубопротезування.

Освіта

Багатодітні сім'ї, які мають більше ніж п'ять дітей, мають додаткові пільги. Діти таких сімей мають пільгові умови на вступ у державні і комунальні заклади.

Також, багатодітні діти звільняються від плати за навчання у вищих закладах комунальної та державної форми власності усіх рівнів акредитації. На умовах, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень вони вперше отримують.

Податкові пільги для багатодітних сімей

На роботах багатодітним батькам дається право на зменшення суми загального податку на зарплату на суму соціальної пільги в розмірі 200% суми пільги у розрахунку на кожну дитину.

Також немає оподаткування на благодійну допомогу, яку отримує сім'я, які виховують більше трьох малюків.

Відпустка батькам

Працюючій дружині, яка має більше трьох дітей, є матір'ю поодинці або чоловікові, який виховує малюка без дружини, відтепер додатково щорічно оплачується відпустка протяжністю 10 календарних днів без неробочих і святкових днів.

Пенсії

Жінкам, які народили і виховали більше п'яти дітей до шестирічного віку, дається пенсія за особливі заслуги перед країною. Також враховуються малюки, усиновлені в установленому законом порядку.

Як можна отримати пільги для багатодітної сім'ї?

Багатодітна сім'я, яка записана в Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, має право на державні пільги. Щоб увійти до цього реєстру, необхідно багатодітній сім'ї надати в управління праці за місцем проживання документи:

• довідка про склад сім'ї;

• свідоцтво про народження малюків;

• розрахункові книжки за послуги;

• копія довідок про присвоєння ідентифікаційного номера;

• паспорт батьків.

Станом на 01.01.2019 на обліку в закладі 35 дітей пільгових категорій, а саме: з багатодітних сімей – 7 дітей, діти одиноких матерів – 5 дітей. В спеціальних групах виховується 13 дітей інвалідів. А всього в таких групах 25 вихованців.

Це діти, які потребують соціальної підтримки, що є більшим у порівнянні з минулим роком на 7 дітей; за останні роки простежується динаміка щодо збільшення кількості дітей з багатодітних родин.